Ayro'nun Mühendislik Harikaları

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺14,90
İndirimli : ₺11,90
:
Boyut: 22x22 cm  Sayfa Sayısı: 24

STEM+A ingilizce; “science” yani bilim, “technology” yani teknoloji, “engineering” yani mühendislik, “mathematics” yani matematik ve “art” yani sanat kavramlarının baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Dünyada pek çok kavramın özellikle de baskın global dil ile diğer dillere girmesinin altında hep bir “hinlik” arayan biri olarak bu kavramın yayılma amacından bağımsız, çocuklarımızla erken yaşta tanıştırmanın onlara önemli katkı sağlayacağına inandık ve bu kavramları Düşyeri Kitap Serileri’nin içine aldık. Çocuklarımıza bilimin, teknolojinin, mühendisliğin, matematiğin ve olmazsa olmaz sanatıın varlığını ve çıkış noktasını fark ettirmek bu serideki en temel hedefimiz. Elbette olmazsa olmaz eğlenceli bir macera ve öykü eşliğinde. Bu 5 disiplinin evrendeki varlığını ve çocuklarımızın erken dönemde bu disiplinleri algılamasını önemsiyoruz. Okuyan tüm çocuklarımızda merak duygusu uyandırması, sorma ve sorgulama yeteneklerinin pekişmesi dileklerimizle...
Ayşe Şule Bilgiç

Dünyamız hızla değişiyor. Bu değişim bilim ve teknolojideki gelişmeler sayesinde gerçekleşiyor. Bir matematikçinin, bir fizikçinin, bir bilim insanının ortaya koyduğu bir buluş, mühendisler, teknisyenler tarafından kullanılarak somut projelere dönüştürülüyor ve doğrudan ya da dolaylı yoldan hayatımıza giriyor. Kimi zaman da teknolojinin gereksinim duyduğu bir adım için bilim seferber oluyor, boşlukları doldurmaya çalışıyor. Bilim ve teknolojinin karşılıklı etkileşim halinde birbirlerini İlerletmesi, değişimdeki inanılmaz hızı ortaya çıkarıyor. Sanat ise gönüllerimize sesleniyor, hayatımıza güzellikler katıyor. Hiçbir ayrım gözetmeden tüm insanları benzer duygularda buluşturuyor; uzlaşmanın, hoşgörünün kapılarını açıyor. Çocuklarımızı bu kavramlarla buluşturan Düşyeri’ni kutluyorum. Bilimle, teknolojiyle, sanatla iç içe gelişen çocuklarımızın çok daha güzel bir dünya oluşturacaklarına yürekten inanıyorum.
Emrehan Halıcı

“Ayro ışık hüzmelerinin arasından geçerek eğleniyordu ki o da ne, kafasına ağacın yumurtası düştü. Ama bir dakika, ağacın yumurtası olur muydu hiç? Ayro bu gizemi çözebilmek için ağacın tepesine tırmanmak için aklına gelen tüm fikirleri denemeye başlamıştı bile!”