Bübü'nün Evine Giden Yollar
Bübü'nün Evine Giden Yollar
Bübü'nün Evine Giden Yollar
Bübü'nün Evine Giden Yollar

Bübü'nün Evine Giden Yollar

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺16,90
İndirimli : ₺12,90

Kitabın Kazanımları: Büyümek, Umut, Zaman, Beklenti, Farkındalık, Kabul

:

Boyut: 22 x 22 cm  Sayfa Sayısı: 24

“Düşyeri Çocuk Kütüphanemizde her temayı ve kitabı özenle seçip hayata geçiriyoruz ama öyle temalar var ki daha aklımıza düştüğü anda bizim göz bebeğimiz oluyor. İşte Felsefe Serisi bizim için böylesine değerli bir seri. Kavramları derinlemesine düşünebilen, sorgulayan, akıl yürütme ve problem çözme becerileri gelişmiş bir bireyin ilk tohumlarını atmayı düşlüyoruz. Amacımız cevap vermek değil, soru sordurmak; hem de öyle günlük sorular değil, felsefe soruları. İnanıyorum ki, bilimsel titizlik, Düşyeri pedagojisi ve anne hassasiyeti ile kitaplaşan Felsefe Serisi, çocuklarımızın aklına daha önce sorulmamış birçok soru düşürecek ve her biri kendi cevaplarının peşlerine düşecekler. Sorgulayan zihinlere gelsin bu seri.”
Ayşe Şule Bilgiç

“Çocuklar için felsefe çalışmalarının amacı çocuklara ‘felsefe öğretmek’ değil; eleştirel okuma ve düşünme yoluyla yazınsal metinlerdeki konuların ele aldığı sorunların kavramsal boyutta tartışılmasını kolaylaştırmaktır. Amacı, soruların yanıtlarını vermek değil, çocukların gerekçe göstererek kendi yanıtlarını oluşturmalarına yardımcı olmaktır. Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’nin Felsefe Serisi’ndeki her kitabı tek tek okudum, gerekli gördüğüm değişiklik ve düzenlemelerine gönüllü destek oldum. Bazı kitapların ise yeniden yazılmasına vesile oldum. Her kitabın sonuna kitapla ilgili yapılabilecek aktivite soruları hazırladım. Bu kitapların çocuklarımızın gelişimlerine, eleştirel okuma ve düşünme becerilerine katkı sağlayacağını umarak...”
Nuran Direk

Felsefe serimizin ana kahramanları Caca ve Bübü iki yakın arkadaş. Seri boyunca birçok kavramı sorgulamalarını sağlayacak olaylar yaşıyorlar. Soru sormayı çok seven bu iki arkadaş, birbirlerinin gelişimine de katkıda bulunacak sorucu oyunu oynuyorlar. Sorucu Oyunu küçük okurlarının zihnine hem eleştirel düşünmenin hem de geliştirici öğrenmenin ilk tohumlarını sevgi ve empatiyle ekiyor.

Benzer Ürünler