Buz Devi Mamut
Buz Devi Mamut

Buz Devi Mamut

Fiyat : ₺34,00
:

“Çocuk bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri Kitap Serileri tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.”

 

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu


Kitapların insan yaşamında pek çok teknolojiden daha etkin bir gücü vardır. Okuyanı alıp daha önce hiç gitmediği ya da istese de asla gidemeyeceği yerlere götürmek gibi, oralardaki yaşamlarla tanıştırmak gibi. Örneğin iyi yazılmış kitaplar, nesli tükenmiş ve şu an yaşamda canlı olarak göremeyeceğimiz, dokunamayacağımız hayvanların var olduğu, yaşadığı zamanlara götürebilir okuyanı. 
Düşyeri Kitap’ın Nesli Tükenen Hayvanlar Serisi’ni tasarlarken istedik ki 
çocuklarımız o güzel hayvanların geçmiş dönemdeki yaşamlarına tanıklık etsin, geçmiş ile şimdi arasında derin bağlar kurabilsin ve bu bilgilerden bugün işlevsel olarak kullanabileceği yeni düşünceler ve bilgiler üretebilirsin. Mamutlar, 
Beyaz Gergedanlar, Dinozorlar, Kılıç Dişler, Dodolar ve Kuaggalar... 
Şu an yaşamıyor olsalar da her birinin bu yaşamda bir izi var ve biz biliyoruz ki 
bu izler çocuklarımızın kulağına harika bilgiler fısıldayacak.

 

Ayşe Şule Bilgiç
Düşyeri Kurucusu / Düş İşleri Bakanı

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR