Coğrafya
Coğrafya
Coğrafya Serisi ( 6 Kitap Bir Arada )
Coğrafya
Coğrafya
Coğrafya
Coğrafya
Coğrafya
Coğrafya

Coğrafya Serisi ( 6 Kitap Bir Arada )

İndirim Oranı : %34 İndirim
Fiyat : ₺101,40
İndirimli : ₺66,90
:
Boyut: 15 X 20 cm  Sayfa Sayısı: 36 

“Bir çocuğun yaşamda kendi varlığını, başkalarının varlığını ve çevresini algılamasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu çevre algısının sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’nde hazırladığımız serilerden biri de Coğrafya Serisi. Çocuklarımız, Dedektif Rakun’un eğlenceli öyküleri aracılığıyla yaşadıkları dünya hakkında harika bilgiler öğrenecek. Çevrelerine coğrafya temel bilgileriyle bakıp merak etmeyi, merak ettikçe de öğrenmeyi keşfedecekler. Elbette yine çok eğlenerek!”
Ayşe Şule Bilgiç

“İnsanoğlunun diğer canlılardan birçok farkı olsa da, bence en önemli gücü, olmayan bir geleceği hayal edip onu inşa edebilmesidir. Bu başka hiçbir canlıya bahşedilmemiş, muhteşem bir beceridir. Düş gücü, yaşam deneyimlerinden beslenen, tecrübeyle zenginleşen bir yetenektir. Öte yandan, ne kadar zengin ve maceralı bir hayat yaşarsak yaşayalım, her bir insana düşen deneyim miktarı, ömür süremiz ve insanın doğası gereği, pek sınırlıdır. İşte bu sınırı aşmanın en iyi yolu, bu ömür içinde yaşamadığımız, yaşayamayacağımız alternatif yaşamları da tanıyabilmenin bir yolunu bulmaktır. Ben bunu okumakta buldum. Çocukluğumuzun tümünü kapsayan o muhteşem hayal gücünü diri tutabilmenin, istediğimiz yönde gelişip değişebilmenin, şu hayattan alabileceğimiz en fazla dersi almanın en güzel yolu olan okumak, insana en çok yakışan iştir. Okuma alışkanlığı ise ancak görerek, okumanın faydasını fark ederek yerleşir. Siz önce kendiniz için okuyun ki etrafınızdakiler, özellikle de çocuklarınız size özensin. Çocuğunuz için okuyun, kendiniz için okuyun; zira okumak, insan olmaktır.”
Prof. Dr. Sinan Canan

Dedektif Rakun Yolunu Kaybederse: 
”“Bir çitanın peşinde gizli görevde olan Dedektif Rakun, çitanın hızına yetişemeyince yolunu kaybediyor. Bir süre sonra aynı yerlerde dönüp durduğunu anlayan dedektif panik yapmaya başladığı anda, orman sakinlerinden bir kartal yardımına koşup ona bir harita hazırlamasını tavsiye ediyor. Bunu ilk defa deneyimleyecek olan Dedektif Rakun için evin yolunu bulmak, oldukça heyecan verici bir maceraya dönüşüyor.”

Dedektif Rakun'un Şemsiyesi: “Uçurtmaları seven herkes için heyecanlı bir gün. Dünyanın dört bir yanından getirilen rengârenk uçurtmaların yer aldığı sergi açılmak üzere. Ama o da ne! Serginin en gözde uçurtması yerinde yok! O uçurtmanın bulunması şart ve bu hiç kolay bir görev değil. Neyse ki Dedektif Rakun, zor görevler için her zaman hazır. Macera başlasın o zaman!”

Dedektif Rakun'un Doğum Günü: “Coşku Ormanı’nda kutlama zamanı! Çünkü Dedektif Rakun’un doğum günü! Dedektif Rakun ormandaki bütün dostlarıyla bir araya geldiği bu kutlamada o kadar çok eğleniyor ki, eğlence hiç bitmesin istiyor. Ancak zaman geçiyor ve doğum günü bitiyor. Oldukça üzülen Dedektif Rakun için ormanın bilgesi baykuş dostunun bir önerisi var. Hem de oldukça güzel bir öneri...”

Dedektif Rakun Nereye Gizlensin?: “Dedektif Rakun en sevdiği işle meşgul. Yine gizli bir görev peşinde. Kutuplara en kısa sürede uçan sineğin kazanacağı uluslararası bir sinekler yarışı yapılıyor ve yarışın adil bir şekilde yapıldığından emin olma işi de Dedektif Rakun’a düşüyor. Kimsecikler onu görmeden yarışı takip etmesi gereken dedektifimiz göreve hazır! Macera başlıyor!”

Dedektif Kayıp Keçinin Peşinde: “Coşku Ormanı’nda telaşlı bir gün. Ormanın en sevilen isimlerinden Keçi Hanım ortalarda yok. Arkadaşları onu farklı zamanlarda görmüşler ama en son nerede görüldüğünden emin olamıyorlar. Keçi Hanım’ı çok seven arkadaşları, Dedektif Rakun’dan onu bulması için yardım istiyorlar. Elbette seve seve kabul ediyor dedektifimiz. Ve yeni bir macera hemen oracıkta başlıyor!”

Dedektif Rakun İş Arıyor: “Ormanın en maceraperest ismi Dedektif Rakun, son günlerde hiçbir gizemli olay yaşanmayınca işsiz kalmış gibi hissediyor kendini. Meşgul olacak bir şeyler bulmak için ağustos böceği ile yollara düşse de karşısına çıkan işlerin hiçbirini bilmediğini fark ediyor çünkü onun en iyi bildiği şey dedektiflik yapmak. Dedektif Rakun, arkadaşı ağustos böceğinin gitarını kaybetmesi ile yapabileceği en iyi işin ne olduğunu anlayacak.”

Serideki Kitaplar
Dedektif Rakun Yolunu Kaybederse
Dedektif Rakun'un Şemsiyesi
Dedektif Rakun'un Doğum Günü
Dedektif Rakun Nereye Gizlensin?
Dedektif Rakun Kayıp Keçinin Peşinde
Dedektif Rakun İş Arıyor