Dedektif Rakun Yolunu Kaybederse

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺14,90
İndirimli : ₺11,90

Kitabın Kazanımları: Harita Bilgisi, Doğa Sevgisi, Stres Yönetimi, Çözüm Odaklılık, Yardımlaşma

:

Boyut : 15 X 20 cm  Sayfa Sayısı : 36

“Bir çocuğun yaşamda kendi varlığını, başkalarının varlığını ve çevresini algılamasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu çevre algısının sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’nde hazırladığımız serilerden biri de Coğrafya Serisi. Çocuklarımız, Dedektif Rakun’un eğlenceli öyküleri aracılığıyla yaşadıkları dünya hakkında harika bilgiler öğrenecek. Çevrelerine coğrafya temel bilgileriyle bakıp merak etmeyi, merak ettikçe de öğrenmeyi keşfedecekler. Elbette yine çok eğlenerek!
Ayşe Şule Bilgiç

“İnsanoğlunun diğer canlılardan birçok farkı olsa da, bence en önemli gücü, olmayan bir geleceği hayal edip onu inşa edebilmesidir. Bu başka hiçbir canlıya bahşedilmemiş, muhteşem bir beceridir. Düş gücü, yaşam deneyimlerinden beslenen, tecrübeyle zenginleşen bir yetenektir. Öte yandan, ne kadar zengin ve maceralı bir hayat yaşarsak yaşayalım, her bir insana düşen deneyim miktarı, ömür süremiz ve insanın doğası gereği, pek sınırlıdır. İşte bu sınırı aşmanın en iyi yolu, bu ömür içinde yaşamadığımız, yaşayamayacağımız alternatif yaşamları da tanıyabilmenin bir yolunu bulmaktır. Ben bunu okumakta buldum. Çocukluğumuzun tümünü kapsayan o muhteşem hayal gücünü diri tutabilmenin, istediğimiz yönde gelişip değişebilmenin, şu hayattan alabileceğimiz en fazla dersi almanın en güzel yolu olan okumak, insana en çok yakışan iştir. Okuma alışkanlığı ise ancak görerek, okumanın faydasını fark ederek yerleşir. Siz önce kendiniz için okuyun ki etrafınızdakiler, özellikle de çocuklarınız size özensin. Çocuğunuz için okuyun, kendiniz için okuyun; zira okumak, insan olmaktır.”
Prof. Dr. Sinan Canan

”“Bir çitanın peşinde gizli görevde olan Dedektif Rakun, çitanın hızına yetişemeyince yolunu kaybediyor. Bir süre sonra aynı yerlerde dönüp durduğunu anlayan dedektif panik yapmaya başladığı anda, orman sakinlerinden bir kartal yardımına koşup ona bir harita hazırlamasını tavsiye ediyor. Bunu ilk defa deneyimleyecek olan Dedektif Rakun için evin yolunu bulmak, oldukça heyecan verici bir maceraya dönüşüyor.”