Dinozorlar
Dinozorlar
Dinozorlar Serisi ( 5 Kitap Bir Arada )
Dinozorlar
Dinozorlar
Dinozorlar
Dinozorlar
Dinozorlar

Dinozorlar Serisi ( 5 Kitap Bir Arada )

İndirim Oranı : %34 İndirim
Fiyat : ₺84,50
İndirimli : ₺55,90
:
Boyut: 22 X 22 cm  Sayfa Sayısı: 24 

“Düşyeri kütüphanemizin en sevdiğimiz amaçlarından biri, çocuklarımıza kitap okumayı çok sevdirmek. Bunu yaparken onların kitaplarımızı gönüllü bir şekilde okumak istemeleri, kitaplarımızın onların ilgisini çekiyor olması ve okurken eğlenmeleri çok önemli. Dinozorlar Serisi tam da bu noktada, dinozorların, çocukların büyük bir kısmının doğal ilgi alanı olması sebebiyle doğdu. Bilinenin aksine kız çocukları da dinozorları bir hayli merak ediyordu. Ama bu konuda hazırlanan pek çok kitap daha çok erkek çocuklara yönelik kurgulanmıştı. Ve bizim de dinozorlarla dolu eğlenceli bir dünyayı cinsiyet ayrımcılığı yapmaksızın kurmamız kaçınılmazdı. Bu eğlenceli serinin, kitapları okuyan her çocuğun kitap okuma alışkanlığını perçinlemesini diliyorum.”
Ayşe Şule Bilgiç

“Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’ni, bir düş olarak ilk kurulduğu günden beri destekliyorum. Eğitici öykülerle dolu kitapların her satırı titizlikle yazılmış. Kitapların en büyük amacı, çocuklara kitap okumayı sevdirmek çünkü bir çocuğun iç motivasyonla kitap okumasının onun gelişimine sayısız yararı olduğunu çok iyi biliyoruz. Çocuklara bu alışkanlığı kazandırmak için ebeveynlere de çok iş düşüyor. Ebeveynlerin kitap üzerine etkinlik yapması, çatışmaları analiz etmesi ve kitap hakkında sohbet etmesi çok çok önemli. Elinizde çocuğunuzun seveceği, ustaca yazılmış, oldukça eğlenceli bir kitap serisi var. Yapmanız gereken, bu kitap ile çocuğunuz arasında kurulacak olan bağı, eğlenceli ve anlamlı bir deneyim haline getirmek ve kendiniz de bol bol kitap okuyarak ona iyi bir rol model olmak.”
Dr. Özgür Bolat

T-Reks Restoranı: 
“Ayro, annesi, babası, kardeşleri ve köpeğiyle birlikte yaşadığı mağarada çok mutludur. Ancak bir şey daha istemektedir: bir T-Reks sahibi olmak. Balık tutar gibi T-Reks tutamayacağını anlayan Ayro, ormana bir T-Reks restoranı açmaya karar verir. Sonunda bir sürü T-Reks müşterisi olur ancak hâlâ hiçbiri ona ait değildir. Ayro istedikleriyle ve onlara sahip olmakla ilgili bakış açısını değiştirmek üzeredir.”

Yaprakların Gücü Adına: “Ayro, harika bir gün geçirmektedir. Göl kenarında otururken otobur dinozor arkadaşlarının, ağaçların tepesindeki meyveleri kolaylıkla toplayabildiğini görür. Onlar gibi sadece ot yerse kendisinin de o güzel meyvelerden rahatça toplayabileceğini düşünür. O andan sonra sadece yapraklarla beslenmeye başlayan Ayro için işler tahmin ettiğinden daha farklı gidecektir.”

Yeni Dünya: “Ayro için gün sıkıcı geçmektedir. Vakit geçirmek için bildiği her şeyi yapmıştır ancak yine de can sıkıntısını geçirememiştir. Derken, kendisinden yardım isteyen bir su dinozoruna yardım etmek için suyun derinliklerine dalar. Suyun altında kurtarılmayı bekleyen yavru bir dinozor vardır ve Ayro, yavruyu o hâle getiren şeyin ne olduğunu gördüğünde büyük bir şaşkınlık yaşar.”

Ormanın En Havalı Kutlaması: “Ayro, bütün arkadaşlarını bir araya toplayacağı ve hep beraber eğlenecekleri bir kutlama yapmak ister. Nasıl bir kutlama olacağı konusunda kararsızdır ama sonunda en farklı kutlama şeklini bulur: Göl kutlaması! Bütün hazırlıklar tamamdır, herkes gelir ama dinozor arkadaşları görünürde yoktur. Bunun nedenini bulmaya çalışan Ayro, daha önce hiç aklına gelmeyen bir sebeple karşılaşır.”

Ayro Göklerde: “Ayro mağarasının önünü temizlerken bir ses duyar. Sanki gökten bir şey düşmüştür. Etrafı arayınca düşen şeyin ne olduğunu bulur. Bir pterodaktil yumurtası! Onu yuvasına geri bırakması gerektiğini biliyordur. Anne pterodaktil onu görmesin diye yapraklara sarınarak yuvaya tırmanmaya başlar. Yuvaya vardığında ise onu büyük bir şaşırtı beklemektedir.”

Serideki Kitaplar
T-Reks Restoranı
Yaprakların Gücü Adına
Yeni Dünya
Ormanın En Havalı Kutlaması
Ayro Göklerde