En Güzel Şarkı
En Güzel Şarkı
En Güzel Şarkı
En Güzel Şarkı

En Güzel Şarkı

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺16,90
İndirimli : ₺12,90

Kitabın Kazanımları: Arkadaşlık, Yeni İnsanlarla Tanışmak, Doğru Şekilde İletişim Kurma Becerileri

:
Boyut : 22 X 22 cm  Sayfa Sayısı : 24

“Düş kurmak, bu dünyadaki en ciddi işlerden biridir. Çocuklarımızda bu yeteneğin gelişmesini çokça önemsiyoruz. Düş kurmayı ciddiyetle yapan bir çocuğun, yaşamının her alanında imkânsızları başaran biricik bir bireye dönüşeceğini biliyoruz. Fantastik Canlılar serimizi tam da bu noktada çocukların düş gücünü desteklemek ve onlarda düş kurmaya daha büyük bir heves yaratmak için tasarladık. Tamamen düş gücü ürünü olan ve nesilden nesile aktarılan bu canlılar tüm çocuklarımıza örnek olsun diye.”
Ayşe Şule Bilgiç

“İnsanoğlunun diğer canlılardan birçok farkı olsa da bence en önemli gücü, olmayan bir geleceği hayal edip onu inşa edebilmesidir. Bu başka hiçbir canlıya bahşedilmemiş, muhteşem bir beceridir. Düş gücü, yaşam deneyimlerinden beslenen, tecrübeyle zenginleşen bir yetenektir. Öte yandan, ne kadar zengin ve maceralı bir hayat yaşarsak yaşayalım, her bir insana düşen deneyim miktarı, ömür süremiz ve insanın doğası gereği, pek sınırlıdır. İşte bu sınırı aşmanın en iyi yolu, bu ömür içinde yaşamadığımız, yaşayamayacağımız alternatif yaşamları da tanıyabilmenin bir yolunu bulmaktır. Ben bunu okumakta buldum. Çocukluğumuzun tümünü kapsayan o muhteşem hayal gücünü diri tutabilmenin, istediğimiz yönde gelişip değişebilmenin, şu hayattan alabileceğimiz en fazla dersi almanın en güzel yolu olan okumak, insana en çok yakışan iştir. Okuma alışkanlığı ise ancak görerek, okumanın faydasını fark ederek yerleşir. Siz önce kendiniz için okuyun ki etrafınızdakiler, özellikle de çocuklarınız size özensin. Çocuğunuz için okuyun, kendiniz için okuyun; zira okumak, insan olmaktır.”
Prof. Dr. Sinan Canan

“Ayro, babasının verdiği Bitkiler Ansiklopedisi’nde bir çiçek görür. Çiçeği o kadar sever ki, annesi için bir tane almak ister. Ancak bu çiçek çok uzak bir adada yetişmektedir. Ayro hemen denize açılır ve küreklere asılır. Çiçeğin yetiştiği adaya vardığında onu yeni bir arkadaş karşılar: Küçük bir deniz kızı... Ayro için çiçek peşinde başlayan bu yolculuk, bambaşka şeyler öğreneceği bir maceraya dönüşmek üzeredir.”