Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )
Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )

Evrensel Değerler ( 6 Kitap Bir Arada )

İndirim Oranı : %34 İndirim
Fiyat : ₺101,40
İndirimli : ₺66,90
:

Boyut: 27,5 X 19,5 cm  Sayfa Sayısı: 32 

Ayşe Şule Bilgiç'in Seri Hakkında Görüşleri
“Bir toplumda, toplumun büyük çoğunluğunca benimsenmiş, üzerinde uzlaşma sağlanmış, kabul gören ve günlük yaşantılara etkisi olan, toplumun birlik ve beraberliğine ışık tutan her türlü düşünce, davranış ve hatta duygulanımlara değer diyoruz. Değerler, bir arada yaşayan kişilerin bir arada yaşantılarını güzelleştiren ortak kabulüdür. Hayatım boyunca üzerine düşündüğüm evrensel değerlerimiz için bir seri yazmak, bir yazar olarak beni çok heyecanlandırdı. Mikutanya, sanırım çocukluğumdan beri düşlediğim bir dünya... Şu an ‘Düşyeri Kitap’ serileri içinde, yazarken yaşadığımız dünyanın tüm kötülüklerinden uzaklaşarak en keyifle yazdığım serilerden birini elinizde tutuyorsunuz. Mikular, günlük hayatımızda tüm insanların sahip olmasını düşlediğim on iki değer üzerine kurulmuş yaşamları ile okuyan herkeste, bu değerlerin farkındalığının altını çizsinler istedim. Sevgi, hoşgörü, sorumluluk, yardımlaşma, vicdan, sabır, dürüstlük, vatanseverlik, adalet, saygı, arkadaşlık ve öz denetim gibi on iki evrensel değerin el üstünde tutulduğu bu dünyayı yazarken ben de bir Mikulu olmayı düşledim. Erken çocukluk döneminde bu değerlerin varlığının farkında olarak büyüyen çocukların yaşamlarında hem kendilerine hem de beraber yaşadıkları toplumun diğer bireylerine çok daha yaşanılası bir dünya kuracaklarına inanıyorum.”

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu
“Çocuk, bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar, çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri’nin Çocuk Kütüphanesi tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı, çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.”  

Herkes İçin Adalet: 

Mikutanya’da enerji patlamasının yaşandığı bir günde öz denetimi çok güçlü olan Miku Taki, denetçilik görevi için kontrollerine başlamıştı. O gün ayran denizine girilmemesi konusunda bir kural belirlenmişti. Ancak o da ne? Başka bir denetçi arkadaşı, bir kadın ve çocuğunun ayran denizine girmesine müsaade ediyordu! Hem de kendi karısı ve çocuğu olduğu için... Bu duruma çok şaşıran Miku Taki, kural denetçisini yakalayıp teslim etmeyi başardı. Gezegeni kolaçan eden Miku Taki, koşu parkurunda hız limitini aşan yeni Mikulular görür. Bu Mikulular ise kardeşleridir! Miku Taki, ne olursa olsun onları da raporlayacaktır; çünkü adalet, her zaman adil olmak demektir.

Arkadaşlık İçin Değer:
Miku Tinga’nın canı öylesine sıkılıyordu ki sanki içi şişmiş gibiydi. O esnada kirpisi aşağıya yuvarlanan bir Mikulu gördü. Yardım için yanına gittiği zaman öyle heyecanlanmıştı ki... Miku Maka ile tanıştığı zaman bütün sıkıntısı gitmiş, heyecan dolu bir yüreği olmuştu. Arkadaşlık duygusu harika bir şeydi! Miku Maka, başka bir arkadaşının Mikubol maçını kaçırmak üzereydi ve çok üzüldü. Arkadaşlık öyle güzel bir duygu ki Miku Tinga hemen, Miku Maka’nın maça yetişmesi için yardım etmeye karar verdi, bakalım maça yetişebilecekler mi?

Yaşasın Hoşgörü:
Miku Tinga, bebeklikten henüz çıkıp herkesin başına gelebilecek en güzel şey olan çocukluk evresine geçmişti. Mikutanya’da ise çocukların artık bir takıma dahil olması gerekmektedir. Bu takımlar, bebeklerin küçülmesi için yardımcı olan takımlardır. Miku Tinga, kendine en uygun olan takımı seçerken en başta biraz ön yargılıydı. Ancak hoşgörülü yapısı sayesinde kendine en uygun olan, takım için en yararlı olabileceği topluluğa dahil oldu, hangisi olduğunu merak ediyor musun?

Sabır Taşı Çatlar Mı?
Miku Tinga’nın annesi, evlerine bir ‘‘sabır taşı’’ getirmişti. Getirmekteki en önemli amacı ise Miku Tinga’nın sabretmeyi öğrenmesiydi. Miku Tinga, beklemesi gereken her durum için sabır taşının yanına hızla koşup artık çatlamış olmasını gerektiğini düşündü. Bir türlü çatlamamıştı bu taş! Taş çatlamadıkça da Miku Tinga bekledi, bekledi, bekledi... Artık sabretmeyi öğrenmişti! Sabır taşı, öyle sabırlıydı ki hiç çatlamamış hep beklemekten yana olmuştu. Sahi, sence sabır taşı çatlar mı?

İyi Ki Varsın Sevgi
Mikutanya’da en önemli değerlerden biri de sevgidir. Peki, bir Mikulu diğer bir Mikuluyu neden sever? İyi olduğu için mi, hoşgörülü olduğu için mi, ‘‘Seni tatlı, mındık, kurabiye kafalı fındık seni...” dediği için mi? Sevgi için Mikutanya’da çooook başka bir şey yeterli olacaktır. Peki, sence sevmek için ne gerekli? Miku Saki en sonunda asıl cevabı buldu, sana yardımcı olmak için hikâye içerisinde cevabını söyleyecek!

Sorumluluk Es Geçilmez:
Yepyeni bir diyara, Mikutanya’ya hoş geldiniz! Mikutanya’da o gün, Miku Hala, bir bebek getirecekti Mikuluların dünyasına. Ancak burada işler biraz tersten ilerliyor. Bebek önce kocaman doğuyor ve sonrasında onu küçültmek için bütün Miku takımları iş başına geçiyor. Miku Minga doğduktan sonra onun küçülmesi için çabalayan herkesin sorumlulukları çok farklı. Takımlardaki sorumluluk duygularını keşfetmeye hazır olun!