Fantastik Canlılar ( 4 Kitap Bir Arada )
Fantastik Canlılar ( 4 Kitap Bir Arada )
Fantastik Canlılar
Fantastik Canlılar
Fantastik Canlılar
Fantastik Canlılar

Fantastik Canlılar ( 4 Kitap Bir Arada )

İndirim Oranı : %28 İndirim
Fiyat : ₺67,60
İndirimli : ₺48,90
:
Boyut: 22 X 22 cm  Sayfa Sayısı: 24

“Düş kurmak, bu dünyadaki en ciddi işlerden biridir. Çocuklarımızda bu yeteneğin gelişmesini çokça önemsiyoruz. Düş kurmayı ciddiyetle yapan bir çocuğun, yaşamının her alanında imkânsızları başaran biricik bir bireye dönüşeceğini biliyoruz. Fantastik Canlılar serimizi tam da bu noktada çocukların düş gücünü desteklemek ve onlarda düş kurmaya daha büyük bir heves yaratmak için tasarladık. Tamamen düş gücü ürünü olan ve nesilden nesile aktarılan bu canlılar tüm çocuklarımıza örnek olsun diye.”
Ayşe Şule Bilgiç

“İnsanoğlunun diğer canlılardan birçok farkı olsa da bence en önemli gücü, olmayan bir geleceği hayal edip onu inşa edebilmesidir. Bu başka hiçbir canlıya bahşedilmemiş, muhteşem bir beceridir. Düş gücü, yaşam deneyimlerinden beslenen, tecrübeyle zenginleşen bir yetenektir. Öte yandan, ne kadar zengin ve maceralı bir hayat yaşarsak yaşayalım, her bir insana düşen deneyim miktarı, ömür süremiz ve insanın doğası gereği, pek sınırlıdır. İşte bu sınırı aşmanın en iyi yolu, bu ömür içinde yaşamadığımız, yaşayamayacağımız alternatif yaşamları da tanıyabilmenin bir yolunu bulmaktır. Ben bunu okumakta buldum. Çocukluğumuzun tümünü kapsayan o muhteşem hayal gücünü diri tutabilmenin, istediğimiz yönde gelişip değişebilmenin, şu hayattan alabileceğimiz en fazla dersi almanın en güzel yolu olan okumak, insana en çok yakışan iştir. Okuma alışkanlığı ise ancak görerek, okumanın faydasını fark ederek yerleşir. Siz önce kendiniz için okuyun ki etrafınızdakiler, özellikle de çocuklarınız size özensin. Çocuğunuz için okuyun, kendiniz için okuyun; zira okumak, insan olmaktır.”
Prof. Dr. Sinan Canan

En İlginç Yeti: 
“Ayro dünyanın en yüksek yerindedir. Everest Dağı’nın zirvesinde! Amacı ise dünyanın en ilginç canlıları olarak gördüğü penguenlerle karşılaşmaktır ancak ne kadar dolaşırsa dolaşsın hiç penguen göremez. Sonunda bir yeti ile tanışır ve yeti ona kendisinin penguenlerden daha ilginç olduğunu kanıtlamaya kararlıdır. Ayro’yu omzuna alır ve onu yetilerin hem eğlenceli hem de gizemli dünyasında bir gezintiye çıkarır.”

Süslü'nün Süssüz Günü: “Ayro, bir açıp bir kapayan, bir yağmurla dolup bir güneş açan gökyüzüne hayrandır. Özellikle yağmur sonrası çıkacak gökkuşağını heyecanla bekler. Ancak o gün, yağmur dinip güneş açmasına rağmen bir türlü gökkuşağı görünmez. Ayro bunun nedenini bulmak ister ve cevap tek boynuzlu atlarda gizlidir. Hemen ormanda bir tek boynuzlu at aramaya başlar. Bulduğunda ise sorunun tahmin ettiğinden daha büyük olduğunu üzülerek fark eder.”

Ejderha Ayro: Ormanın en maceraperest çocuğu Ayro, düş gücünün sınırlarını zorlayan fantastik canlılarla tanışıyor. Kocaman bir ejderha ya da süslü mü süslü bir tek boynuzlu at; upuzun tüyleriyle iri yarı bir yeti ya da güzel mi güzel bir deniz kızı… Sfenks... Bu seri dünyada kabul görmüş fantastik canlılar aracılığıyla okuyucunun düş gücünün sınırlarını genişletmek için hazırlandı.

En Güzel Şarkı: “Ayro, babasının verdiği Bitkiler Ansiklopedisi’nde bir çiçek görür. Çiçeği o kadar sever ki, annesi için bir tane almak ister. Ancak bu çiçek çok uzak bir adada yetişmektedir. Ayro hemen denize açılır ve küreklere asılır. Çiçeğin yetiştiği adaya vardığında onu yeni bir arkadaş karşılar: Küçük bir deniz kızı... Ayro için çiçek peşinde başlayan bu yolculuk, bambaşka şeyler öğreneceği bir maceraya dönüşmek üzeredir.”

Serideki Kitaplar
En İlginç Yeti
Süslü'nün Süssüz Günü
Ejderha Ayro
En Güzel Şarkı
Benzer Ürünler