Düş kurmak ciddi bir iştir!

Düşyeri 2008 yılında Ayşe Şule Bilgiç tarafından kuruldu. Ayşe Şule Bilgiç’in 2008 yılında anne ve çocuklara dokunmaya karar vermesi üzerine Düşyeri’nin ilk projesi olan ''Pepee'' hayata geçti. Düşyeri olarak; düş kurmanın tüm insanların hayatında özel bir yeri olduğunu düşünüyoruz. Düşyeri, edutainment odağında içerik üreten bir sosyal girişim. Bizim misyonumuz, dünyadaki tüm çocukların faydalı, eğitsel, eğlenceli içeriğe ulaşmasını sağlamak. 2018 yılına kadar bu içeriklerimizi çizgi diziler, sinema, kitap, dergi, tiyatrolar ile kitlelere ulaştırdık. 2018 yılından itibaren ise dijital dünyanın gelişmesi ve mobil cihazlara erişimin artması ile içeriklerimizi dijital olarak kitlelere ulaştırmak için çalışmalara başladık. Dünyaya açılmamızda tam bu şekilde ilerliyor. Düşyeri okul öncesi yaş grubunda dünyanın en büyük edutainment platformu olacak. Düş Kurmak Ciddi Bir İştir!

 

Ayşe Şule Bilgiç Kimdir?

 

Ayşe Şule Bilgiç (d. 4 Haziran; Besni, Adıyaman) Yazar, Senarist, Girişimci, Düş İşleri Bakanı, Pepee'nin yaratıcısı

 

İstanbul Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’nden mezun olan Ayşe Şule Bilgiç, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni derece ile bitirdi.
Okumanın ve öğrenmenin hiç bitmeyecek olduğuna inanan Ayşe Şule, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Eğitim Teknolojileri ve İstanbul Kent Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisansı yaptı.
Boğaziçi üniversitesinde “Çocuklar İçin Felsefe” eğitimi alan Bilgiç, disiplinler arası çalışma motivasyonu ile Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji, Eğitim ve İletişim alanlarında eğitim ve çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Sadece kendi doğurduğuna anne olmak mı dünyanın tüm çocuklarının annesi olmak mı sorusunun aklına düştüğü gün Düşyeri'ni kurdu. Anne olmanın evrendeki en büyülü şey olduğuna inanan Ayşe Şule, ebeveyn ve okul öncesi yaş grubundaki çocukların gelişim süreçleri ve bu süreçlere kitle iletişim araçlarının etkisi konusunda çalışmalar yaptı.

Kitle iletişim araçları ve gelişen teknolojileri kullanarak önce Türkiye'nin sonra tüm dünyanın çocuklarına ve ebeveynlerine "annelik" yapabilirim inancı ile Düşyeri’nde kendi yarattığı, senaryolarını, şarkılarını yazdığı “Pepee” karakteriyle okul öncesi yaş grubundaki çocukların %98 ine dokundu. Pepee'nin bir kitle iletişim aracı olarak çocuklar üzerindeki etkileri üzerine Türkiye'de 35 ayrı tez çalışması yapıldı.

Ayşe Şule için artık dünyanın bütün çocuklarına dokunma vakti gelmişti.

Bir sosyal girişim olan Düşyeri ile bilimin çıktıları ile dünya stratejisini çalışan Ayşe Şule, ebeveyn ve çocuklarda fark ve farkındalık yaratmak, eğlendirerek öğrenmeyi sağlamak, eğitimi gelişen teknolojiler aracılığı ile fırsat eşitliği sağlayacak şekle dönüştürmek gibi pek çok konuda çalışıyor.

Çocuklarda ve ebeveynlerde yaratılacak farkındalık ile dünyanın daha güzel bir yer olabileceğine inanıyor.

Yakında dünyanın tüm çocuklarına ve onlara rehberlik eden annelere dokunacak olmanın heyecanı ile her sabah onlar için uyanıyor.

Ve "Düş kurmak ciddi bir iştir." diyor.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR