Heykeltıraşın Gizli Yardımcıları
Heykeltıraşın Gizli Yardımcıları
Heykeltıraşın Gizli Yardımcıları
Heykeltıraşın Gizli Yardımcıları

Heykeltıraşın Gizli Yardımcıları

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺16,90
İndirimli : ₺12,90

Kitabın Kazanımları: Zanaatkarlık, Başkaları İçin Bir Şeyler Yapma İsteği, İlham Gücü ve Tasarım

:

Boyut: 22 x 22 cm  Sayfa Sayısı: 28

“Öyküler, çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin, her okuyana yeni yaşam deneyimleri sunar. Okuyucu, öykünün içindeki karakterlerle zaman zaman özdeşim kurar, zaman zaman onlara kızar, zaman zaman onlarla üzülür, onlarla sevinir, şaşırır, keşfeder, mücadele eder, güler... Öyküdeki olayların da gözlemleyicisidir okuyucu. Dolayısıyla belki de o ana kadar yaşamadığı pek çok olayı gözlemleme fırsatı bulur. Biliyoruz ki bir çocuğun ustaca yazılmış öykülerden edineceği çok büyük kazanımlar vardır. Hatta bu durum biz yetişkinler için de geçerlidir. Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’nin Öyküler Serisi’ni bu sebeple çok zengin tuttuk. Diğer serilerden daha fazla kitabı Öyküler Serisi içinde kurguladık. Biz yazarken, çizerken birçok duygu ve deneyim yaşadık. Çocukların da her öyküde yeni yaşam deneyimlerini gözlemlemeleri, pek çok farklı duyguyu yaşayabilmelerini sağlamak ve elbette olmazsa olmaz amacımız kitap okuma sevgisi kazandırabilmek için tüm çalışmalarımız. Elbette kelimelerin sihirli gücüyle...”
Ayşe Şule Bilgiç

“Çocuk bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri’nin Çocuk Kütüphanesi tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.”
Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu

Her bir öykü çocukların geleceğine ışık tutan birer kaynaktır. Ustaca yazılmış bu öykülerin her birinde, çocukların okuma saatlerini daha anlamlı kılmayı, her okudukları öyküde empati kurabilmelerini, öyküde yaşananları içselleştirebilmelerini, eleştirebilmelerini, sorup sorgulayabilmelerini sağlamayı düşledik. Ve yine her bir kitaba onlarca yeni kelime ekledik.

Basım Dili
Türkçe
Baskı Sayısı
1
Boyut
Orta Boy
Cilt Durumu
Ciltsiz
Cinsiyet
Unisex
Sayfa Sayısı
24
Yaş Grubu
6-9 Yaş
Yayın Tarihi
2019
Yayınevi
Düşyeri
Yazar
Aytuna Dirican
Benzer Ürünler