İstop
İstop
İstop
İstop
İstop

İstop

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺16,90
İndirimli : ₺12,90

Kazanımlar: Yol Arkadaşlığı, Ortak Bir Amaç İçin Çabalamak, Yeni Arkadaşlar Edinmek

:
Boyut: 22 x 22 cm Sayfa Sayısı: 24

“Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’ndeki temaları tasarlarken, şimdiki çocuklara kendi çocukluğumuzdan neleri taşımak isterdik diye düşündük. O sırada aklımıza sokaklarda oynadığımız, bizi bir grup içinde var eden, özünde bir topluluğa dahil olmanın, sosyalleşmenin pek çok öğretisinin yer aldığı oyunlarımız geldi. Sokak Oyunları’nı Düşyeri kütüphanemize koymazsak yarım kalırdık. Bir macera içinde, mesaj kaygısına boğulmadan, eğlenceden taviz vermeden yazdık, çizdik. İnanıyorum ki çocuksu bir heyecan, bilimsel bir titizlik, Düşyeri pedagojisi ve anne hassasiyetiyle ortaya çıkan bu şahane seri, çocuklarımızın kitap sevgisini perçinleyecek, sokakta, parkta, okul bahçesinde oynayabilecekleri oyunlarla ilgili de önemli bir farkındalık sağlayacak.”

Ayşe Şule Bilgiç

“Sokak oyunlarının çocuklara kattığı en önemli değer adalet duygusudur. Oynadıkları oyunlarda kuralları uygularken, hak ve haksızlık kavramlarının arasında denetleme kurumunu birlikte oluşturuyor, ellerinde tuttukları adalet şemsiyesi altında bir araya geliyorlar. Sokak oyunlarında çocukların yarattığı adalet duygusunun saygınlığına biz büyüklerin dünyasında rastlayamazsınız. Sokak oyunlarının yaşatılması bu pencereden bakıldığında daha da önem kazanıyor. Geleceğin sokaklarında adaleti egemen kılmak, çocuklarımızın sokak oyunlarındaki adalet kavramını öğrenmesiyle olasıdır. Çocuklar bu kitabı okumalı, oynarken öğrenmeli...”

Sunay Akın

“Beş kuş yola çıkıp, üç kuş kalmışlardı yolun ortasında... Yorulup mola vermişlerdi yeni bir diyarda. Onlar dinlenmek için oyun oynayan kuşlardı. Bu sefer seçtikleri oyun ise topla oynanan İstop’tu. Oyun güzeldi güzel olmasına ama yola devam etmeleri gerekiyordu. Bakalım yola kaç kuş devam edebileceklerdi?..”
Benzer Ürünler