Körebe
Körebe
Körebe
Körebe

Körebe

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺24,90
İndirimli : ₺19,95

Kitabın Kazanımları: Yalnızlık Duygusu Karşısında Pozitif tutum Geliştirmek, Potansiyelinin Farkına Varmak

:

Boyut: 22 x 22 cm  Sayfa Sayısı: 24 

“Düşyeri Çocuk Kütüphanesi’ndeki temaları tasarlarken, şimdiki çocuklara kendi çocukluğumuzdan neleri taşımak isterdik diye düşündük. O sırada aklımıza sokaklarda oynadığımız, bizi bir grup içinde var eden, özünde bir topluluğa dahil olmanın, sosyalleşmenin pek çok öğretisinin yer aldığı oyunlarımız geldi. Sokak Oyunları’nı Düşyeri kütüphanemize koymazsak yarım kalırdık. Bir macera içinde, mesaj kaygısına boğulmadan, eğlenceden taviz vermeden yazdık, çizdik. İnanıyorum ki çocuksu bir heyecan, bilimsel bir titizlik, Düşyeri pedagojisi ve anne hassasiyetiyle ortaya çıkan bu şahane seri, çocuklarımızın kitap sevgisini perçinleyecek, sokakta, parkta, okul bahçesinde oynayabilecekleri oyunlarla ilgili de önemli bir farkındalık sağlayacak.”
Ayşe Şule Bilgiç

“Sokak oyunlarının çocuklara kattığı en önemli değer adalet duygusudur. Oynadıkları oyunlarda kuralları uygularken, hak ve haksızlık kavramlarının arasında denetleme kurumunu birlikte oluşturuyor, ellerinde tuttukları adalet şemsiyesi altında bir araya geliyorlar. Sokak oyunlarında çocukların yarattığı adalet duygusunun saygınlığına biz büyüklerin dünyasında rastlayamazsınız. Sokak oyunlarının yaşatılması bu pencereden bakıldığında daha da önem kazanıyor. Geleceğin sokaklarında adaleti egemen kılmak, çocuklarımızın sokak oyunlarındaki adalet kavramını öğrenmesiyle olasıdır. Çocuklar bu kitabı okumalı, oynarken öğrenmeli...”
Sunay Akın

Sokak oyunları serisi, çocukluğumuzun en büyük eğlencesi olan geleneksel oyunlarımızı genç nesillere aktarmak için özenle hazırladığımız bir seri. Çocuklarımızın gruplar içinde sosyalleşebildiği, paylaşmayı, adaleti ve bir arada olabilmeyi oyunlar aracılığıyla eğlenerek öğrendiği bir dünya düşlüyoruz. Bu serideki kahramanlarımız şahane beş kuş. Aniden ortadan kaybolan bir arkadaşlarını bulmak için yola çıkıyorlar ve konfor alanlarından çıktıkları anda öğrenme ve gelişme süreçleri başlıyor. Keşfettikleri şeylerin tüm çocuklarımıza ışık tutacağına eminiz.