Sabır Taşı Çatlar Mı?
Sabır Taşı Çatlar Mı?
Sabır Taşı Çatlar Mı?
Sabır Taşı Çatlar Mı?
Sabır Taşı Çatlar Mı?

Sabır Taşı Çatlar Mı?

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺16,90
İndirimli : ₺12,90

Kitabın Kazanımları: Sabır, Evrensel Değerler

:

Boyut: 27,5 x 19,5 cm  Sayfa Sayısı: 32

Ayşe Şule Bilgiç'in Evrensel Değerler Serisi Hakkında Görüşleri
“Bir toplumda, toplumun büyük çoğunluğunca benimsenmiş, üzerinde uzlaşma sağlanmış, kabul gören ve günlük yaşantılara etkisi olan, toplumun birlik ve beraberliğine ışık tutan her türlü düşünce, davranış ve hatta duygulanımlara değer diyoruz. Değerler, bir arada yaşayan kişilerin bir arada yaşantılarını güzelleştiren ortak kabulüdür. Hayatım boyunca üzerine düşündüğüm evrensel değerlerimiz için bir seri yazmak, bir yazar olarak beni çok heyecanlandırdı. Mikutanya, sanırım çocukluğumdan beri düşlediğim bir dünya... Şu an ‘Düşyeri Kitap’ serileri içinde, yazarken yaşadığımız dünyanın tüm kötülüklerinden uzaklaşarak en keyifle yazdığım serilerden birini elinizde tutuyorsunuz. Mikular, günlük hayatımızda tüm insanların sahip olmasını düşlediğim on iki değer üzerine kurulmuş yaşamları ile okuyan herkeste, bu değerlerin farkındalığının altını çizsinler istedim. Sevgi, hoşgörü, sorumluluk, yardımlaşma, vicdan, sabır, dürüstlük, vatanseverlik, adalet, saygı, arkadaşlık ve öz denetim gibi on iki evrensel değerin el üstünde tutulduğu bu dünyayı yazarken ben de bir Mikulu olmayı düşledim. Erken çocukluk döneminde bu değerlerin varlığının farkında olarak büyüyen çocukların yaşamlarında hem kendilerine hem de beraber yaşadıkları toplumun diğer bireylerine çok daha yaşanılası bir dünya kuracaklarına inanıyorum.”

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu'nun Kitaplar Hakkında Düşünceleri
“Çocuk, bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar, çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri’nin Çocuk Kütüphanesi tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı, çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.” 

 

Kitap Hakkında
Miku Tinga’nın annesi, evlerine bir ‘‘sabır taşı’’ getirmişti. Getirmekteki en önemli amacı ise Miku Tinga’nın sabretmeyi öğrenmesiydi. Miku Tinga, beklemesi gereken her durum için sabır taşının yanına hızla koşup artık çatlamış olmasını gerektiğini düşündü. Bir türlü çatlamamıştı bu taş! Taş çatlamadıkça da Miku Tinga bekledi, bekledi, bekledi... Artık sabretmeyi öğrenmişti! Sabır taşı, öyle sabırlıydı ki hiç çatlamamış hep beklemekten yana olmuştu. Sahi, sence sabır taşı çatlar mı?