Şekşek'in Maceraları Kare Sıkışması
Şekşek'in Maceraları Kare Sıkışması

Şekşek'in Maceraları Kare Sıkışması

Fiyat : ₺34,00

Kitabın Kazanımları: Geometrik Şekiller, Mücadele, Zorluklar Karşısında Sabır Gösterme, Çaba, Çözüm Üretme Becerisi

:

Boyut: 19,5 x 27,5 cm  Sayfa Sayısı: 24  

“Şekiller, çocuklarımızın erken çocukluk döneminde karşılaştıkları en temel kavramlardan. Biz istedik ki şekilleri eğlenceli bir anlatımla, sıkıcı kavram anlatımından uzak tutarak çocuklarımızın hayatına sokalım. Karenin, dairenin, üçgenin, kürenin, silindirin, dikdörtgenin eğlenceli maceraları sayesinde bu kavramlar, çocuklarımızın zihninde olumlu duygular ile özdeşleşecek ve gelecekte matematik bilimine karşı da aynı olumlu duygularla bezeli bir temele sahip olmalarını sağlayacaktır. Ben, şekillerin daha önce hiç bu kadar eğlenceli anlatılmadığına inanıyorum.”
Ayşe Şule Bilgiç

“Çocuklar için dünya, keşfedilmeyi bekleyen gizemli, macera dolu, heyecan verici bir yerdir. Çocukların dünyaya olan ilgisi doğdukları anda başlar, bir engel ile karşılaşmazlar ise yaşam boyu devam eder. Çocukları tanımlayan en önemli özellik olan merak duygusu, onları, doğal araştırmacılar hâline getirir. Çocuklar çevrelerinde olup bitenleri anlamak için duyularının ve duygularının gücünü kullanırlar. Bir çocuğun keşfettiği ilk şekil annesinin yüzüdür. Bir sürü insan içinde annesini ayırdedebilen çocuk için dünyaya açılma zamanı gelmiş demektir. Fiziksel dünyayı tanımak ve anlamakla başlayan keşfetme serüvenlerinde her şeyin bir şekli, dokusu ve bir ismi olduğununun farkına varırlar. Tıpkı kendisinin bir ismi olması gibi, her şeyin kendine özgü bir ismi olduğunu anlayan çocuk için dokunarak ve gözlemleyerek şekillerle tanışmak heyecan vericidir. Üçgenler, kareler, daireler çocuklar için soyut şekillerdir ancak bu şekiller, hayal gücü aracılığıyla kişilik bulur ve ete kemiğe bürünürler. Tıpkı bu öykü dizisinde olduğu gibi. Kitapları okuduğunuzda canlı, capcanlı şekillerle çocukların tanışma anlarına tanıklık edebileceksiniz. Aman dokunmayın, her an şekliniz değişebilir!”
Prof. Dr. Belma Tuğrul

Bu seride oldukça sempatik bir kahramanımız var. Adı Şekşek. Dokunduğu şeyin şeklini alabilen bir şekil böcürtüsü o. Şekşek kimi zaman önemli bir yarışa hazırlanırken karşımıza çıkıyor, kimi zaman da havalı bir kutlamaya gitmek üzereyken… Hepsinde aynı soruyu soruyor: “Şimdi hangi şekle girsem acaba?” Çocuklara geometriyi sevdirmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ancak bir şeyden de çok eminiz, öğretirken sevdirmeliyiz. Şekşek’in esprili ve hafif sakar hali, çocuklarımıza, eğlenceyi de işin içine katarak geometriyi tanıyacakları bir sürecin kapısını açıyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR