STEM+A
STEM+A
STEM+A
STEM+A
STEM+A
STEM+A
STEM+A

STEM+A Serisi ( 5 Kitap Bir Arada )

İndirim Oranı : %34 İndirim
Fiyat : ₺84,50
İndirimli : ₺55,90
:
Boyut: 22 X 22   Sayfa Sayısı: 24 

STEM+A ingilizce; “science” yani bilim, “technology” yani teknoloji, “engineering” yani mühendislik, “mathematics” yani matematik ve “art” yani sanat kavramlarının baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Dünyada pek çok kavramın özellikle de baskın global dil ile diğer dillere girmesinin altında hep bir “hinlik” arayan biri olarak bu kavramın yayılma amacından bağımsız, çocuklarımızla erken yaşta tanıştırmanın onlara önemli katkı sağlayacağına inandık ve bu kavramları Düşyeri Kitap Serileri’nin içine aldık. Çocuklarımıza bilimin, teknolojinin, mühendisliğin, matematiğin ve olmazsa olmaz sanatıın varlığını ve çıkış noktasını fark ettirmek bu serideki en temel hedefimiz. Elbette olmazsa olmaz eğlenceli bir macera ve öykü eşliğinde. Bu 5 disiplinin evrendeki varlığını ve çocuklarımızın erken dönemde bu disiplinleri algılamasını önemsiyoruz. Okuyan tüm çocuklarımızda merak duygusu uyandırması, sorma ve sorgulama yeteneklerinin pekişmesi dileklerimizle...
Ayşe Şule Bilgiç

Dünyamız hızla değişiyor. Bu değişim bilim ve teknolojideki gelişmeler sayesinde gerçekleşiyor. Bir matematikçinin, bir fizikçinin, bir bilim insanının ortaya koyduğu bir buluş, mühendisler, teknisyenler tarafından kullanılarak somut projelere dönüştürülüyor ve doğrudan ya da dolaylı yoldan hayatımıza giriyor. Kimi zaman da teknolojinin gereksinim duyduğu bir adım için bilim seferber oluyor, boşlukları doldurmaya çalışıyor. Bilim ve teknolojinin karşılıklı etkileşim halinde birbirlerini İlerletmesi, değişimdeki inanılmaz hızı ortaya çıkarıyor. Sanat ise gönüllerimize sesleniyor, hayatımıza güzellikler katıyor. Hiçbir ayrım gözetmeden tüm insanları benzer duygularda buluşturuyor; uzlaşmanın, hoşgörünün kapılarını açıyor. Çocuklarımızı bu kavramlarla buluşturan Düşyeri’ni kutluyorum. Bilimle, teknolojiyle, sanatla iç içe gelişen çocuklarımızın çok daha güzel bir dünya oluşturacaklarına yürekten inanıyorum.
Emrehan Halıcı

Serideki Kitaplar
Bilim Kızı Ayro
Ayro ile Büyük Buluşma
Ayro'nun Mühendislik Harikaları
Ayro, Sanat ve Estetik
Taş Bebeğin Matematiği

Bilim Kızı Ayro: Keşfedip yeni bilgiler öğrenmeyi çok seven, meraklı ve gözlemci mağara kızı Ayro; yine bir şeyler keşfedebilmek umuduyla ormanda etrafına bakına bakına yürür. Derken gökyüzüne bakar ve ne görsün, gündüz gündüz bir ay! Günün aydınlık saatlerinde gördüğü ayı anlamlandıramayan Ayro’nun dikkatini çeken bu durum, onu sürprizler ve yeni bilgilerle dolu bir keşif yolculuğuna çıkaracaktır.

Ayro ile Büyük Buluşma: Ayro, yılın ilk bükünü keşfeder. Bu demektir ki tam 10 gün sonra geleneksel mağara insanları buluşması gerçekleşecek! Çok heyecanlanan ve sevinen Ayro için bu buluşmanın ayrı bir önemi vardı: Ayro ilk kez büyük bir buluşmaya katılacaktı. Hem dünyanın öbür ucundan gelen insanlarla tanışmak hem de bilimsel çalışmalarında elde ettiği bilgilerle icat ettiği şeyleri gösterecek olmak Ayro’yu çok mutlu ediyordu. Bu şahane bir fırsattı ve Ayro, hazırlıklara çoktan başlamıştı bile!

Ayro'nun Mühendislik Harikaları: “Ayro ışık hüzmelerinin arasından geçerek eğleniyordu ki o da ne, kafasına ağacın yumurtası düştü. Ama bir dakika, ağacın yumurtası olur muydu hiç? Ayro bu gizemi çözebilmek için ağacın tepesine tırmanmak için aklına gelen tüm fikirleri denemeye başlamıştı bile!”

Ayro, Sanat ve Estetik: “Ayro ormanda ay ışığının altında yürürken gördüğü manzaraya hayranlık duyar. Ertesi gün onu uyandıran kuşların sesiyse içini hoş bir duyguyla doldurur ve doğanın ne kadar eşsiz ve güzel olduğunun bir kez daha farkına varır. Farkına vardığı bir diğer şey de doğanın bir sanat oluşu ve içindeki her bir parçanın estetik oluşuydu. Şimdi sırada annesinin doğum günü vardı. Annesine en güzel doğum gününü hazırlamak isteyen Ayro, sanatın ve estetiğin ne kadar da iç içe ve hayatın içinden olduğunu görecekti.”

Taş Bebeğin Matematiği: “İçi sıkılan Ayro, doğayı keşfetmeye çıkmıştı ki ne fark etsin: Doğa matematik gibiydi. Acaba okulda öğrendiği matematik dersi, doğadan geliyor olabilir miydi? Bunu hemen ablası Sanro’ya anlatmalıydı!”