Zihnimin Çalışma Odası
Zihnimin Çalışma Odası
Zihnimin Çalışma Odası
Zihnimin Çalışma Odası
Zihnimin Çalışma Odası

Zihnimin Çalışma Odası

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺16,90
İndirimli : ₺12,90

Kitabın Kazanımları: Çalışma Belleği, Temel Hayat Yeterliliği

:

Boyut: 27,5 x 19,5 cm  Sayfa Sayısı: 24

Ayşe Şule Bilgiç'in Evrensel Değerler Serisi Hakkında Görüşleri
“Bir insanı, bir bitkiden ve hayvanlardan ayıran en temel özelliği bilişsel süreçleri ve bu süreçlerdeki gelişkinliğidir. Biz Düşyeri’nde bu süreçlerin, hayat için temel olan yeterlilikler olduğunu düşünüyoruz. Tüm bu süreçleri bir çocuğun erken çocukluk döneminde öğrenmesinin ise onun büyüme serüvenine fark katacağını biliyoruz. ‘Temel Hayat Yeterliliği’ serimizi tasarlarken daha yolun başında kendini tanıyan, ifade edebilen, duygularını fark edip onları kabul edebilen, düşünce esnekliğine sahip, zihninin çalışma prensiplerini bilen çocuklar düşledik. Duygularını tanıyabilen, her duyguya saygı gösteren, kendini ifade edebilmenin gücüne inanan ve ifade yeteneği güçlü, kelimeleri bol, düşleri büyük, plan yapabilen, odaklanabilen, odağını kontrollü değiştirebilen, öngörebilen, kontrolün kendinde olduğunu bilen, eyleme geçebilen, kendini durdurabilen, birden çok görevi aklında tutabilen, tuttuklarını doğru yerde ilişkilendirip kullanabilen, muhakeme yeteneği güçlü, yaşamın kontrolünü eline alabilen çocuklar... Literatürde ‘Yönetici’ ya da ‘Yürütücü İşlev Becerileri’ olarak tanımlanan pek çok kavrama yer verdiğimiz bu serinin; kendinin farkında, yaşamın farkında, başkalarının farkında olan çocukların oluşmasını sağlayacağına yürekten inanıyoruz.”

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu'nun Kitaplar Hakkında Düşünceleri
‘’Çocuk, bedenen küçük ama dev bir potansiyel olarak doğar. Bu potansiyelin gelişmesi, onun ömür boyu kullanacağı yaşam sermayesinin temelini oluşturur. Araştırmalar gösteriyor ki henüz yaşı çok küçükken çocuğa kitap okumak, onunla anlayacağı dilden konuşmak ve yeni kelimeler öğrenmesini teşvik etmek çocuğun gelişmesini hızlandırmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı, çocukların yaşamına katabileceğimiz çok ama çok önemli bir alışkanlıktır. Severek ve gönüllü bir şekilde okunan her kitap, çocuğun özünü bulmasında ve gelişmesinde ona rehberlik eder. İyi kitaplar, çocuklarımızın hayatta her zaman iyi dostlarıdır. Düşyeri’nin Çocuk Kütüphanesi tam da böyle bir düşüncenin ürünü. Kütüphanenin ana amacı, çocuklara erken yaşta kitap sevgisini kazandırmak. Düşyeri’nin bunu başaracağına ve bu kitapları okuyan tüm ebeveynlere ve çocuklara faydalı olacağına yürekten inanıyorum.”

 

Kitap Hakkında
Pintak, annesinin ona ihtiyaç duyduğu bir günde zihninin çalışma odasıyla tanışmıştı. Verilen işlerin hepsini aklında nasıl tutacağını bir türlü bilemiyordu. Kinom, Pintak’ı zihninin eşsiz dünyasına götürdü ve hafızasını nasıl güçlendirebileceğini anlattı. Bakalım, Pintak bu görevleri eksiksiz bir şekilde, zihninin çalışma odası sayesinde nasıl gerçekleştirdi?